POWRÓT DO DZIENNIKA

Edukacja praktyczna z Linklaters

22 października 2019

17-18 Października to intensywny czas nauki – ale nie tej ze szkolnych ław, a praktycznej, poza-formalnej i nardzo przydatnej. Wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych z Kisielan i Zielonki Pasłęckiej odwiedzili nas w ramach #EduPodróży

Długo zastanawialiśmy się jak mądrze połączyć te dwa światy, tak by młodzież na końcu dnia mogła powiedzieć, że „This is it!”, a pracownicy Linklaters o swoim zaangażowaniu „Good job!”. Sami oceńcie czy nam się to udało : )

Razem z pracownikami Linklaters, przygotowaliśmy dla młodzieży warsztaty z zakresu prawa, różnic międzykulturowych oraz przybliżyliśmy im specyfikę pracy w kancelarii prawnej. Zależało nam na tym aby w praktyce pokazać jak wygląda praca prawnika oraz pracowników korporacji o międzynarodowym zasięgu.

 

Fascynującą podróż w świat prawa rozpoczęliśmy od poznania funkcjonowania Linklaters w Polsce i na świecie – użyliśmy do tego nowoczesnych technologii. Natomiast dzięki możliwości bezpośredniej rozmowy z pracownikami, mogliśmy poznać ich ścieżki kariery, pasje oraz ciekawostki związane z ich pracą. Jak się okazuje praca w kancelarii to nie tylko czytanie kodeksów, aktów prawnych i ustaw, ale bardzo wiele różnych działań o charakterze lokalnym/globalnym i mającym daleko idące konsekwencje dla wielu klientów: instytucji, firm i osób prywatnych.

W czasie naszej #EduPodróży w której połączyliśmy świat międzynarodowej kancelarii ze światem wychowanków placówek opiekuńczo – wychowawczych, bardzo mocno wybrzmiały dwa tematy. Pierwszy to języki z angielskim na czele oraz szanse jakie daje znajomość języków na rynku pracy. Drugi temat to tolerancja rozumiana jako szacunek do naszej różnorodności – naszej religii, narodowości, płci, czy różnego rodzaju niepełnosprawności z którymi mierzymy się na co dzień. Gdzie jest granica między tolerancją, a akceptacją? Jak przełamywać stereotypy i czy powinniśmy stawać w obronie słabszych, gdy widzimy np. gdy na szkolnym korytarzu ktoś jest wyśmiewany przez rówieśników ze względu na pochodzenie, czy kolor skóry.

Zacznij dobrą korespondencję!

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację dobrych inicjatyw w celu realizacji usługi newsletter zgodnie z Polityką Prywatności.