GOTOWI, DO STARTU...
NIE!

Przedstawiamy raport dotyczący osób usamodzielnionych po doświadczeniu instytucjonalnej pieczy zastępczej. Dlaczego to taki ważny dokument? Potrzebowaliśmy twardych danych, na których możemy oprzeć działania dla systemowego polepszania sytuacji w tzw. domach dziecka. Instytucje publiczne nie dostarczyły takiej diagnozy od ponad dekady, a przecież tylko 31% usamodzielnionych wychowanków domów dziecka doświadczyło wsparcia emocjonalnego. Nie ma czasu do stracenia, bo dzieci to nasza przyszłość. Te z domów dziecka też.

Przedstawiamy raport dotyczący osób usamodzielnionych po doświadczeniu instytucjonalnej pieczy zastępczej. Dlaczego to taki ważny dokument? Potrzebowaliśmy twardych danych, na których możemy oprzeć działania dla wychowanków. Instytucje publiczne nie dostarczyły takiej diagnozy od ponad dekady. Nie ma czasu do stracenia, bo dzieci to nasza przyszłość. Te z domów dziecka też.

Przeczytaj raport

Jakie zmiany rekomendujemy dla instytucjonalnej pieczy zastępczej?

Podpisz petycję!

Wspierasz inicjatywę zmiany systemowej dla poprawy sytuacji osób usamodzielnionych? Chcemy wdrożenia nowych przepisów, które to umożliwią.

Podpisz petycję!

Przekaż datek!

Za sprawą publikacji raportu wstępujemy na ścieżkę zmian ustawowych. Jest to jednak żmudny i długotrwały proces. Tymczasem możemy wesprzeć usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej już teraz. Wspieraj finansowo działania statutowe Fundacji Dobrych Inicjatyw!

Wybierz sposób płatności

  • Przelew tradycyjny

Kto jest gotowy do wsparcia dobrych inicjatyw?

Wspieram

Zacznij dobrą korespondencję!

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację dobrych inicjatyw w celu realizacji usługi newsletter zgodnie z Polityką Prywatności.