Przekaż 1,5% podatku dla dzieci w pieczy zastępczej

Chcemy wspólnie wspierać talenty dzieci i młodzieży w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Podaj KRS fundacji w swojej deklaracji podatkowej.

KRS: 0000497957

Dlaczego wybierzesz właśnie Fundację Dobrych Inicjatyw?

To nie bidul. To ludzie bogaci w talenty.

Przedstawiamy bohaterów kampanii fundacji.

Ewa

Jestem Ewa, mam 21 lat. Studiuję socjologię w Białymstoku. Właśnie piszę pracę licencjacką dotyczącą stygmatyzacji osób ze środowisk wykluczonych (na postawie domów dziecka). Z perspektywy czasu widzę, że studia pozwoliły mi dokładniej spojrzeć na otaczający mnie świat.
Równolegle w moim sercu trwa pasja teatralna. Ten zawód to mimowolna terapia oraz możliwość spotkania ciekawych osobowości.
Bardzo lubię sport, pozwala mi odreagować stres. Od dwóch lat trenuję Muay Thai. Mój ulubiony film to „The Truman Show”.

Kuba

Jestem Kuba, mieszkam niedaleko Siedlec. Uczę się zawodu: stolarstwa. Ale tak naprawdę najważniejsza jest dla mnie pasja muzyczna. Samodzielnie nauczyłem się grać na gitarze, rozwijam też swoje możliwości wokalne. To dla mnie sposób na wyrażenie siebie, opowiedzenie swoich emocji i przeżyć.
Mój ulubiony wykonawca to Oskar Cyms. Przepadam też za hiszpańskim serialem Netflixa La Casa De Papel. Dobrze ogląda się buntowniczą walkę o bardziej sprawiedliwy świat, zwłaszcza z odrobiną kina akcji. Bella ciao!

Na co wydamy pieniądze z 1,5% podatku?

Zmieniamy system

Wspieramy podopiecznych w usamodzielnieniu. Dążymy do zmian legislacyjnych rozszerzających wsparcie nad wychowankami instytucjonalnej pieczy zastępczej po ukończeniu 18 r.ż.

Sprawdź szczegóły

Wspieramy podopiecznych indywidualnie

Pracujemy indywidualnie z podopiecznymi w terapii, inwestując w rozwój talentów i odpowiadając na ich potrzeby. Prowadzimy program stypendiów!

Sprawdź szczegóły

Współpracujemy z placówkami

Wzmacniamy infrastrukturę i zaplecze materialne partnerskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Działamy na rzecz dorównania programem edukacyjnym i rozwojowym do standardów europejskich.

Sprawdź szczegóły

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP). Możesz nas sprawdzić w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022. Wykaz ten prowadzi Narodowy Instytut Wolności. Znajdziesz nas też w wykazie OPP na portalu NGO.pl

Zacznij dobrą korespondencję!

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację dobrych inicjatyw w celu realizacji usługi newsletter zgodnie z Polityką Prywatności.

Rozliczenie PIT to obowiązek czy przyjemność?

Co roku mniej więcej od połowy lutego do końca kwietnia media, sąsiedzi, przyjaciele i rodzina trąbią, żeby pamiętać o obowiązku złożenia deklaracji podatkowej za rok ubiegły. Ale czy to na pewno taki smutny obowiązek? Przecież w ramach czynności podatkowych możesz zadeklarować wsparcie dla organizacji pożytku publicznego! Przez długi czas wartość tej pomocy, to był 1 procent, ale od niedawna wszyscy możemy przekazywać 1,5% PIT. To bardzo dobre narzędzie dla ngosów, by pozyskać środki na działania statutowe. Fundacja dla dzieci z instytucjonalnej pieczy zastępczej wykorzystuję tę możliwość, by jednocześnie prowadzić kampanię społeczną i edukować odbiorców. Ale największa frajda pozostaje w domenie darczyńców. 1,5% podatku mogą przekazać na ważny cel społeczny – coś bliskiego swojemu sercu – a jednocześnie w ogóle nie odczują straty we własnym portfelu. To dobry uczynek, który wyjątkowo nie niesie ze sobą wysokich kosztów. <strong<>Rozliczenie PIT może być więc szansą dla sumienia, o wiele lepszą niż niedzielna taca. Okazuje się, że urzędnicy Urzędów Skarbowych mogliby zakładać do pracy habity, bo koniec końców efektem corocznych deklaracji jest naprawdę wiele dobra.

Jaki status ma organizacja pożytku publicznego?

Należy pamiętać, że w rozliczeniach PIT można uwzględniać tylko i wyłącznie organizacje pożytku publicznego. Czynienia dobra ma więc swoje biurokratyczne granice, które pozwalają jednak uczynić proces bardziej wiarygodnym i transparentnym. Dlaczego? Bo fundacje podlegają rozmaitym kontrolom, powinny też składać sprawozdania merytoryczne i finansowe. Wsparcie w ramach 1,5% podatku nie kończy się więc na dobrych deklaracjach, ale musi zostać wprowadzone w czyn. Organizacje pożytku publicznego nie składają obietnic bez pokrycia, nie płaczą tylko rzewnymi łzami nad losem pokrzywdzonych, ale starają się zmienić środki pieniężne z rozliczenia PIT w realny wpływ na szerokie obszary społeczne. W przypadku Fundacji Dobrych Inicjatyw udaje się tym sposobem wprowadzić dodatkowe możliwości terapeutyczne dla dzieci oraz młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych.