Choinka Dobrych Serc

Przez cały rok działamy na rzecz dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, więc mamy nadzieję, że Mikołaj zauważy, jak bardzo byliśmy grzeczni. Po raz 7. organizujemy akcję świąteczną, podczas której wręczymy prezenty dla ponad 500 wychowanków tzw. domów dziecka!

Wspieram dobre serca!

Wybierz list!

Nie tylko wspierasz organizację akcji choinkowej, ale chcesz też samodzielnie zrobić prezent dla dzieci? Brawo - masz dobre serce! Wybierz list, który chcesz zrealizować i podaj adres e-mail. Przekażemy Ci dalsze wskazówki, jak zmieścić się do naszego komina.

Zarezerwuj list

Ile potraw wigilijnych na stole Fundacji Dobrych Inicjatyw?

Tematem przewodnim tegorocznego wielkiego Finału #ChoinkaDobrychSerc są smaki świata. Uczestnicy będą przyrządzać kanapki inspirowane różnymi kuchniami, brać udział w pokazach sztuki kulinarnej i konkurencjach gastronomicznych ostrych jak papryczka Carolina Reaper. Bo wspólne Święta to czas dobrej zabawy i pysznego jedzenia!

Partnerzy akcji #ChoinkaDobrychSerc 2023

W organizację tegorocznej akcji zaangażowało się wiele firm i instytucji.
Dziękujemy!

Zacznij dobrą korespondencję!

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację dobrych inicjatyw w celu realizacji usługi newsletter zgodnie z Polityką Prywatności.

Kto robi prezenty świąteczne dla dzieci z domu dziecka?

Czy Święty Mikołaj dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych też mieszka na Biegunie Północym, a w jego sanie zaprzęgnięte są renifery? Cóż, wierzymy że tak, bo od lat w ramach akcji mikołajkowej dostajemy setki listów adresowanych do Mikołaja właśnie od podopiecznych z instytucjonalnej pieczy zastępczej. Co więcej – te listy zostają zrealizowane! Prezenty świąteczne dla dzieci z domu dziecka Mikołaj przygotowuje z drobnym wsparciem pewnej organizacji pozarządowej, a także wolontariuszy indywidualnych i zorganizowanych w ramach programu kierowanego do korporacji. Wszędzie można znaleźć choć paru dobrych ludzi, którzy w empatycznym odruchu poczują, że święta w domu dziecka to nie idylla z amerykańskiego kina familijnego. Dlatego rokrocznie organizujemy wielki finał akcji Choinka Dobrych Serc, który jest dla nas podsumowaniem całego roku przepracowanego z młodzieżą z placówek opiekuńczo-wychowawczych. To wtedy możemy przekazać prezenty świąteczne dla dzieci z domu dziecka, w które włożyliśmy nie tylko zabawki i gadżety, ale przede wszystkim dużo miłości, życzliwości i nadziei na wspaniałą przyszłość. Zaczynamy zbierać chętnych do wypełnienia gwiazdkowej misji już w październiku i listopadzie, żeby mieć pewność, że każdy z naszych niemal pięciuset podopiecznych dostanie pakiet wyjątkowych wspomnień. Akcja mikołajkowa jest dla nas wszystkich ponownym zawiązaniem wspólnoty na kolejny rok i umocnieniem już istniejących więzi. Święta w domu dziecka to ten specyficzny moment, gdy choć kilka łez można zmienić w lśniące bombki i zawiesić na choince.

Święta w domu dziecka to nie jedyna okazja wsparcia

Akcje mikołajkowe w instytucjonalnej pieczy zastępczej mają niestety swoje słabości. Moc życzliwości wsparta świąteczną atmosferą i hitowymi piosenkami granymi z głośników w centrach handlowych sprawia, że do domów dziecka często puka Mikołaj, a prezenty świąteczne dla dzieci z domu dziecka rosną wielką piramidą pod choinką. Nie wyczerpuje to jednak potrzeb, a nawet nie zaspokaja priorytetów – które nie kryją się przecież we wsparciu materialnym. Dlatego Fundacja Dobrych Inicjatyw przy każdej okazji z dumą prezentuje program, w którym stypendia dla dzieci z domów dziecka trwają cały rok i obejmują psychoterapię oraz wsparcie edukacyjne. Święta w domu dziecka to wobec tego czas nie tylko na kupienie zabawki i cukierków, ale także na przemyślenie zaangażowania u wszystkich potencjalnych darczyńców i wolontariuszy. Oczywiście, wasze zaangażowanie w robienie prezentów świątecznych dla dzieci z domów dziecka jest bardzo cenne, ale warto pamiętać też o ich emocjach przez cały rok.