POWRÓT DO DZIENNIKA

Co ugotowaliśmy na 7. finał Choinki Dobrych Serc?

20 grudnia 2023

18 grudnia 2023 odbył się wielki finał akcji świątecznej Choinka Dobrych Serc. Dzięki wsparciu osób wolontariackich, firm partnerskich oraz samego Świętego Mikołaja udało nam się przekazać 520 prezentów dla dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Ale najważniejsze, że wszyscy mieliśmy okazję się spotkać i podsumować rok współpracy!

Choinka Dobrych Serc to grudniowa akcja dla dzieci oraz młodzieży z placówek współpracujących z Fundacją Dobrych Inicjatyw. To ważne wydarzenie o charakterze integracyjnym, które daje nam wszystkim możliwość spotkania bez presji rezultatów edukacyjnych i terapeutycznych; ale po prostu by ze sobą pobyć i poznać się jeszcze lepiej. W 2024 roku odbyła się już 7. edycja akcji, podczas której wręczyliśmy kilkaset prezentów przygotowanych przez osoby wolontariackie z całej Polski. Udało nam się zbudować prawdziwie mikołajową społeczność – sieć zaangażowania dla dzieci w pieczy instytucjonalnej. Z satysfakcją przystąpiliśmy więc do celebracji, bo za nami rok pełen sukcesów, a przed nami rok pełen kolejnych wyzwań. Dlatego dobrze było na chwilę przystanąć i spojrzeć dookoła na uśmiechnięte buzie naszych podopiecznych.

Merry Christmas, Chef!

7. finał akcji Choinka Dobrych Serc odbywał się pod hasłem przewodnim: kuchnie świata. Święta to bardzo smaczny temat, wiadomo nie od dziś. A skoro w zeszłym roku świętowaliśmy na sportowo, to zrobiliśmy formę, żeby dać sobie dyspensę w grudniu 2024. Ale nie martwcie się – drodzy czytelnicy – tylko częściowo, tylko częściowo. W końcu wspólnie z partnerami z McCormick oraz z hoteli Ibis przygotowaliśmy warsztaty ze zdrowego odżywiania oraz z kulinarnych praktyk zero waste. Była więc porcja dla cielesnej witalności oraz dla zdrowej moralności podejmującej odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego w dobre kryzysu ekologicznego. Nie zapominamy o kształtowaniu właściwych postaw wśród dzieci także podczas radosnego świętowania! Ale dodajemy zawsze na wierzch trochę piernikowego lukru, dzięki czemu uśmiechy nie zostały zmącone przez klimatyczne czarnowidztwo (trochę więcej optymizmu choć przez jeden dzień!).

Choinkowy łańcuch osób wolontariackich

Przepis na udane wydarzenia dla dzieci w pieczy instytucjonalnej polega na dobrej sieci partnerstw. Człon  «dobre serca» w nazwie doskonale oddaję energię fundacyjnych akcji. Możemy działać na rzecz dzieci dzięki osobom wolontariackim zaangażowanym w wiele dużych i drobnych działań – od ogółu do szczegółu. Partnerami wydarzenia zostały również instytucje, dzięki którym możliwa stała się organizacja jednej z największych tego rodzaju imprez w tej części Europy. Są to: Warszawskie Centrum EXPO XXI, Alcon, Asbud Group, Cellnex Poland Sp. z o.o., Colgate-Palmolive, Fundacja Integracja, Fundacja PSH Lewiatan, Ibis i Ibis Budget Warszawa Reduta, Ibis Style i Ibis Budget Warszawa Centrum, Ibis Warszawa Centrum, Ibis Warszawa Ostrobramska, Ibis Warszawa Stare Miasto, InterContinental Warszawa, JACOBS, Lenovo Polska, Linklaters, LOTTE Wedel Sp. z o.o., McCormick Polska S.A., Mondelēz International, Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o., Société Générale S.A., Statim Integrator, Storware oraz Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego.

Zacznij dobrą korespondencję!

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację dobrych inicjatyw w celu realizacji usługi newsletter zgodnie z Polityką Prywatności.