POWRÓT DO DZIENNIKA

Mistrzostwa Świata w Pakowaniu Prezentów

08 grudnia 2022

Jesteśmy w połowie trwania akcji #ChoinkaDobrychSerc, ale nie schodzimy do szatni. Wspólnym wysiłkiem udało znaleźć się darczyńców dla wszystkich 434 listów wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wygląda na to, że Mikołaj nastrzela w tym roku mnóstwo pięknych bramek!

Choinka Dobrych Serc – organizowana przez Fundację Dobrych Inicjatyw co roku – stawia sobie za cel spełnienie świątecznych marzeń osób objętych zinstytucjonalizowaną pieczą zastępczą. Dzieciaki piszą listy do Mikołajów i składają na ręce fundacji, która szuka świętych po całym Biegunie Północnym. W tegorocznej edycji udało się znaleźć setki ludzi dobrych serc<, rekrutowanych z firm i wśród darczyńców indywidualnych, którzy zrealizują wszystkie prośby podopiecznych z placówek. Dzięki temu jest szansa, że nie utrwali się w nich poczucie, że społeczeństwo stoi odwrócone do nich plecami. Bo mogą mieć udane Święta i sięgać po marzenia!

Święta Na Medal

Marzycielstwo rzeczywiście jest w akcji choinkowej ważne. Tym bardziej, że w tym roku spaja ją wspólny temat: sport. A co, jeśli właśnie nie zmagania sportowe, pozwala nam wciąż wierzyć w awans społeczny oparty na talencie? Dlatego realizacja prezentów dla dzieciaków może być nie tylko szansą na Boże Narodzenie z uśmiechem na twarzach, ale również motywacją do wysiłków i motorem napędowym przyszłych karier.

W Fundacji Dobrych Inicjatyw staramy się dać dobry przykład i już rozpoczęliśmy Mistrzostwa Świata w Pakowaniu Prezentów. Wspólnymi siłami składamy podarunki, które trafią do rąk – kto wie? − przyszłych Robertów Lewandowskich czy Justyn Kowalczyk. W odróżnieniu od równoległej imprezy w Katarze, nasza ma jednoznacznie etyczny kurs, a wszyscy uczestnicy grają fair play. Na dodatek wspiera nas Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie, która objęła akcję patronatem honorowym.

Gwiazda na szczycie – finał #ChoinkiDobrychSerc

Na zmianę wielkimi skokami i sprintem zbliża się też wielki finał akcji. 19 grudnia w warszawskim EXPO XXI  lokalizacji naszego głównego partnera  odbędzie się wydarzenie podsumowujące #ChoinkęDobrychSerc. Będzie to okazja do spotkań: sponsorów z beneficjentami, członków FDI z wolontariuszami. Nie zabraknie również sportowych emocji! Choinkowe konkurencje zostały skonstruowane przez dowcipnego Mikołaja, który zachęca do oglądania m.in zawodów w ping-ponga rozgrywanego w rękawicach narciarskich. Oczywiście podczas finału czeka nas też najważniejsze − rozdawanie prezentów!Finał to bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne. Będziemy gościć ponad 300 wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz przedstawicieli partnerów. Z kolei wartość prezentów z tegorocznej edycji akcji przekroczy 90 tys. zł. Dlatego wciąż zachęcamy do wsparcia. Spróbuj wejść przez komin dobrych inicjatyw i zostań sponsorem

Zacznij dobrą korespondencję!

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację dobrych inicjatyw w celu realizacji usługi newsletter zgodnie z Polityką Prywatności.