POWRÓT DO DZIENNIKA

Dobroczyńca roku 2021

28 maja 2021

«Darczyńca Roku – Bohaterowie Społecznego Zaangażowania» – pod tym hasłem odbyła się 27 maja 2021 roku Gala Finałowa XXIV edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Celem Konkursu jest promocja społecznego zaangażowania i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorców. Z dumą informujemy, że tytuł „Dobroczyńcy Roku” w kategorii EDUKACJA, za najlepszy program edukacyjny w Polsce, przypadł naszemu Partnerowi, firmie LENOVO. Serdecznie gratulujemy!

Program Szkoleniowy Dla Dzieci – jak to działa?

Wszystkie zgłaszane do konkursu projekty dotyczyły działań, służących rozwojowi edukacji dzieci i młodzieży, a w szczególności zapewnieniu edukacji wysokiej jakości, wyrównywaniu szans, popularyzowaniu nowych technologii i idei uczenia się przez całe życie.

Tytuł „Darczyńca Roku” został nadany naszemu Partnerowi LENOVO za realizowany wraz z Fundacją Dobrych Inicjatyw, autorski program szkoleniowy pt. „Junior project manager, it’s me”. Biorący w nim udział wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych zdobywali umiejętności zarządzania projektami społecznymi. Jednym z projektów zaproponowanych przez młodzież była pomoc lokalnej społeczności senioralnej. Jest on wciąż rozwijany i promowany przez fundację jako Paczka Dla Seniora.

Warsztaty online – czy to się jeszcze sprawdza?

Partnerstwo z LENOVO wnosi znaczący wkład w poprawę przygotowania dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych do dalszej edukacji i pracy. Na warsztatach zdobywają one wiedzę z zakresu zarządzania projektami, edukacji informatycznej, bezpieczeństwa w internecie. Jedna z uczestniczek warsztatów powiedziała:

„Byłam sceptycznie nastawiona do tych warsztatów online, ponieważ codziennie mamy lekcje online. Ale było inaczej i ciekawiej. Teraz wiem, jak korzystać z różnych bezpłatnych narzędzi komputerowych do nauki i pracy. Rozumiem to lepiej niż moi koledzy ze szkoły ”.

Zacznij dobrą korespondencję!

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację dobrych inicjatyw w celu realizacji usługi newsletter zgodnie z Polityką Prywatności.