Paczka dla Seniora

Przedstawiamy akcję, w ramach której wspólnie przeciwdziałamy wykluczeniu ekonomicznemu i samotności osób starszych. W tym roku po raz dziewiąty przed Wielkanocą przekazujemy paczki pomocowe dla seniorów.

Ty też możesz pomóc sfinansować paczki z najpotrzebniejszymi artykułami i pomóc seniorom lepiej przeżyć święta!

Wspieram Paczkę

Historia akcji Paczka dla Seniora

Przeciwko samotności

W akcji bardzo ważne są relacje. Paczki z artykułami są inicjatywą przeciw ubóstwu, ale to wizyty osób wolontariackich, które te paczki przynoszą, stanowią najbardziej wartościowy kapitał. Gościnność seniorów i seniorek nie zna granic klasowych i ekonomicznych, jeśli tylko można wspólnie napić się herbaty, porozmawiać, przytulić.

Biznes wspiera seniorów!

Przyglądasz się potrzebom seniorów jako reprezentant_ka biznesu? Dobrze się składa! Paczka dla Seniora to doskonała okazja, żeby wartości przekuć w czyny. Możesz przekazać produkty na rzecz seniorów i zdobyć doświadczenie firmy odpowiedzialnej społecznie.

Skontaktuj się

Bartłomiej Jojczyk

prezes zarządu fundacji

Zdobądź doświadczenie!

Wiesz już jak zyskać doświadczenie pomagania i zaangażować się w tworzenie paczek pomocowych dla seniorów. Więc na co czekać?

Wesprzyj Paczkę

Partnerzy akcji Paczka dla Seniora

Zacznij dobrą korespondencję!

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację dobrych inicjatyw w celu realizacji usługi newsletter zgodnie z Polityką Prywatności.

Pomoc dla seniorów jest warta tyle, ile zdrowe społeczeństwo

Wydaje się, że o wartości i dojrzałości społeczeństwa decyduje to, jak traktuje osoby starsze. Współcześnie – gdy łatwiej jest monetyzować wszystko, co młode – pomoc dla seniorów nie przychodzi ludziom łatwo; bywa, że jest cedowana na instytucje publiczne i organizacje pożytku publicznego. Fundacja Dobrych Inicjatyw podejmuje się tego zobowiązania. Samotni seniorzy w Warszawie (oraz we wszystkich miasteczkach, gdzie współpracujemy z placówkami opiekuńczo-wychowawczymi) potrzebują wsparcia: materialnego i emocjonalnego. W fundacji nie jesteśmy jednak superbohaterami, a jedynie wykorzystujemy potencjał, który drzemie w ludziach. My go po prostu budzimy z powrotem do życia! Troska o osoby starsze jest wpisana w świat wartości bardzo wielu osób dookoła. Wystarczy dobra inicjatywa, a pomoc dla seniorów sama puka do drzwi rękoma (i sercami) osób wolontariackich. Wystarczyło połączyć odpowiednie kropki, by linia dobrych relacji dotarła także do samotnych seniorów w Warszawie. Wszystkie punkty istniały już wcześniej, ale potrzebny był ktoś, kto stworzy oś współrzędnych. Tylko tyle i aż tyle.

Samotni seniorzy w Warszawie rozmawiają z dziećmi z instytucjonalnej pieczy zastępczej

Akcja Paczka dla Seniora organizowana przez FDI to pomoc dla seniorów w zakresie materialnym – w paczce potrzebujący mogą znaleźć podstawowe artykuły spożywcze, kosmetyki, chemię domową i inne niezbędne akcesoria. Ale zawartość rzeczowa paczki nie wyczerpuje formuły. Prawdziwym wsadem jest serce, zapał, cierpliwość, czas i zwykłe, ludzkie ciepło. Samotni seniorzy w Warszawie, z którymi pracujemy, to wspaniałe osoby, które często po prostu nie mają z kim porozmawiać. Dzięki osobom wolontariackim mogą podzielić się swoimi bolączkami, ale też opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. Często pomoc dla seniorów ma wektor o odwrotnym kierunku niż można by się spodziewać. Wolontariusze z firm partnerskich lub placówek opiekuńczo-wychowawczych zadośćuczynią potrzebie gościnności osób starszych. Co to właściwie znaczy w praktyce? Cóż, czasem wystarczy zjeść ciasteczko i wypić kawę, porozmawiać o wnukach i omówić bieżącą politykę z TV. Samotni seniorzy w Warszawie są po prostu ciekawi spotkania ze światem: ludźmi, ale też nowinkami społecznymi i technologicznymi. W fundacji staramy się włożyć do paczki co najmniej tyle samo emocji i uczuć, co majonezów, kasz i makaronów.