Edupodróże. Kim zostaniesz jak dorośniesz?

Oto plan podróży! Poznajemy różne możliwości rozwoju zawodowego i zdobywamy nowe kompetencje w siedzibach wielkich firm. Dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych dowiadują się o istnieniu profesji, o których wcześniej mogły nawet w ogóle nie słyszeć! Czasem do przyszłości podróżuje się autobusem, a nie futurystycznym wehikułem.

Planowanie kariery

Edupodróże są warsztatami realizowanymi przy współpracy z wolontariuszami z firm partnerskich, którzy wcześniej przygotowani zostali do roli trenerów młodzieży. Jakie między innymi dziedziny mogą poznać beneficjenci?

Uśmiechnij się!

Oto historia edupodróży na zdjęciach. Dużo uśmiechu, a czasem trochę stresu - bo nowe kompetencje zdobywa się surfując na fali emocji. Podczas odwiedzin w siedzibach partnerskich firm zawsze znajdujemy czas na poznanie się lepiej!

Edupodróże kształtują... osobowości

Wspólne podróżowanie to dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych nie tylko edukacja, ale też integracja i po prostu dobra zabawa! Zmiana środowiska ma terapeutyczny wpływ i wzbogaca poznawczo. Poza tym wspiera usamodzielnienie, bo podczas warsztatów można podejrzeć rozwiązania z zakresu zarządzania finansami, radzenia sobie ze stresem, a nawet oswojenia się z dokumentami, z którymi niemal każdy dorosły ma styczność (umowami najmu, sprzedaży, zatrudnienia itp.)

Kalendarz edupodróżnika

W roku 2023 i 2024 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych podróżują do firm partnerskich.

Zacznij dobrą korespondencję!

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację dobrych inicjatyw w celu realizacji usługi newsletter zgodnie z Polityką Prywatności.