POWRÓT DO DZIENNIKA

Usługi przekazów edukacyjnych i podróżniczych

25 września 2023

Na początku kalendarzowej jesieni w morzu pływamy już tylko jako rekiny finansjery. 22 września odbyliśmy EduPodróż do siedziby MoneyGram, gdzie dokonaliśmy ważnych transakcji, wymieniając uśmiechy na nowe kompetencje.

W edukacyjnym podróżowaniu tym razem wzięły udział dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Kisielanach i Zambrowie. Ponad 20 młodocianych uczestników zanurkowało w skarbcu wiedzy o finansach. Dzięki trenerom i trenerkom, którzy zorganizowali wizytę w ramach wolontariatu pracowniczego, wszyscy zdobyliśmy wgląd w nowe przestrzenie życia zawodowego, ale też dodatkowe narzędzia do samodzielności finansowej. W końcu wiedza o zarządzaniu budżetem przełożona na język życia prywatnego procentuje bardziej niż niejedna formalna lokata.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Na warsztatach MoneyGram dowiedzieliśmy się między innymi o ciemnej stronie świata finansów. W końcu odpowiedzialnie zachowywać może się tylko ten, kto potrafi wydobyć z cienia wszystkie niebezpieczeństwa. Dlatego wiedza o oszustwach finansowych jest dla nas tak przydatna. A na dodatek ciekawa! Odmitologizowanie niektórych pojęć – jak na przykład «pranie brudnych pieniędzy» – to wartość sama w sobie, urealnienie zjawisk, które kojarzyliśmy głównie z hollywoodzkich filmów lub kreskówek. Okazało się, że na demonstracji w MoneyGram wcale nie było pralki, do której wrzucaliśmy banknoty, za to musieliśmy wyprać wszystkie infantylne fantazje z naszych głów.

W jakim języku mówią pieniądze?

Udało nam się przejść też przez gąszcz pytań lingwistycznych, by wyjść na prostą ścieżkę nauki języka angielskiego. Jak nietrudno zgadnąć – to właśnie współczesne esperanto, globalny język zarządza porządkami finansowymi na giełdach, bankach i we wszystkich instytucjach finansowych. Łatwo więc zliczyć, że każdy, kto zaczyna od szkolnego „I am, you are”, może skończyć jako Jeff Bezos. Nie wiadomo tylko, czy sobie i dzieciom tego życzyć, czy nie – bo w języku pieniędzy daje się wyrazić zarówno mądre, jak i głupie myśli. Całe szczęście w MoneyGram trafiliśmy tylko na mądrych przewodników.

Zacznij dobrą korespondencję!

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację dobrych inicjatyw w celu realizacji usługi newsletter zgodnie z Polityką Prywatności.