Przekaż 1,5% podatku dla dzieci w pieczy zastępczej

Chcemy wspólnie wspierać talenty dzieci i młodzieży w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Podaj KRS fundacji w swojej deklaracji podatkowej.

KRS: 0000497957

Dlaczego wybierzesz właśnie Fundację Dobrych Inicjatyw?

To nie bidul. To ludzie bogaci w talenty.

Przedstawiamy bohaterów kampanii fundacji.

Ewa

Jestem Ewa, mam 21 lat. Studiuję socjologię w Białymstoku. Właśnie piszę pracę licencjacką dotyczącą stygmatyzacji osób ze środowisk wykluczonych (na postawie domów dziecka). Z perspektywy czasu widzę, że studia pozwoliły mi dokładniej spojrzeć na otaczający mnie świat.
Równolegle w moim sercu trwa pasja teatralna. Ten zawód to mimowolna terapia oraz możliwość spotkania ciekawych osobowości.
Bardzo lubię sport, pozwala mi odreagować stres. Od dwóch lat trenuję Muay Thai. Mój ulubiony film to „The Truman Show”.

Kuba

Jestem Kuba, mieszkam niedaleko Siedlec. Uczę się zawodu: stolarstwa. Ale tak naprawdę najważniejsza jest dla mnie pasja muzyczna. Samodzielnie nauczyłem się grać na gitarze, rozwijam też swoje możliwości wokalne. To dla mnie sposób na wyrażenie siebie, opowiedzenie swoich emocji i przeżyć.
Mój ulubiony wykonawca to Oskar Cyms. Przepadam też za hiszpańskim serialem Netflixa La Casa De Papel. Dobrze ogląda się buntowniczą walkę o bardziej sprawiedliwy świat, zwłaszcza z odrobiną kina akcji. Bella ciao!

Na co wydamy pieniądze z 1,5% podatku?

Zmieniamy system

Wspieramy podopiecznych w usamodzielnieniu. Dążymy do zmian legislacyjnych rozszerzających wsparcie nad wychowankami instytucjonalnej pieczy zastępczej po ukończeniu 18 r.ż.

Sprawdź szczegóły

Wspieramy podopiecznych indywidualnie

Pracujemy indywidualnie z podopiecznymi w terapii, inwestując w rozwój talentów i odpowiadając na ich potrzeby. Prowadzimy program stypendiów!

Sprawdź szczegóły

Współpracujemy z placówkami

Wzmacniamy infrastrukturę i zaplecze materialne partnerskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Działamy na rzecz dorównania programem edukacyjnym i rozwojowym do standardów europejskich.

Sprawdź szczegóły

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP). Możesz nas sprawdzić w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022. Wykaz ten prowadzi Narodowy Instytut Wolności. Znajdziesz nas też w wykazie OPP na portalu NGO.pl

Zacznij dobrą korespondencję!

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację dobrych inicjatyw w celu realizacji usługi newsletter zgodnie z Polityką Prywatności.

Instytucjonalna piecza zastępcza wobec wyzwań

Dorastanie w placówkach opiekuńczo-wychowawczych to nie tylko emocjonalne pole minowe, ale także szereg deficytów (m.in. materialnych), które utrudniają równy start w edukacji lub po prostu w życiu. Fundacja dla dzieci próbuje sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą włączanie do wspólnot wychowanków z pieczy zastępczej. Dostarczamy im zaplecza niezbędnego, by pobierać nauki na tym samym poziomie, co rówieśnicy w przedszkolach i szkołach. Ale to nie wszystko! Wspólnie szukamy także możliwości rozwoju ich talentów i potencjałów, wzmacniając mocne strony i przekazując na ich rzecz darowizny rzeczowe konieczne do (samo)realizacji. Fundacja dla dzieci jest także fundatorem stypendiów dla najbardziej uzdolnionych, dzięki którym można sfinansować lektoraty z języka obcego, naukę gry na instrumentach, zajęcia sportowe itp. Istotą jest dokapitalizowanie tych obszarów, które kiełkują mimo braku podlewania i sprzyjających warunków. Celem pozostaje, by uczynić pieczę zastępczą przezroczystą w społeczeństwie, tj. żeby podopieczni fundacji dla dzieci mogli funkcjonować w grupie bez negatywnego poczucia odrębności.

No nieźle, wygląda na to, że mamy już twój e-mail w bazie. Spróbuj zapisać się z innym adresem lub cierpliwie oczekuj na dobre wiadomości.